ورود خروج

جزییات خبر
به دنبال حل مشکلات صادرکنندگان طلا در سطح ملی هستیم

معاون امور بازرگانی سازمان صمت اصفهان با بیان اینکه به دنبال حل مشکلات صادرکنندگان طلا در سطح ملی هستیم، گفت: اگر این مشکل در سطح ملی برطرف شود، مشکل اصفهان به عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده طلا در کشور حل خواهد شد.

اسماعیل نادری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص جلسه توسعه صادرات استان، اظهار کرد: در این جلسه قرار شد مطابق یک تقویم منظم تا پایان سال این کارگروه برگزار شود و انجمن صادرکنندگان استان، مشکلات حوزه صادرات و صادرکنندگان را احصا کنند.

وی تاکید کرد: قرار شد تمام دستگاه ها با همه توان خود در رفع مشکلات صادرکنندگان اقدام کنند و با رفع بخشی در سطح استانی و بخشی در سطح ملی موارد و چالش ها مرتفع شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت اصفهاندرباره مباحث مربوط به قرارداد صادرات در حوزه اوراسیا، گفت: قرار شد در جلسه آینده مشکلات حوزه صادرات ایران و منطقه اوراسیا به صورت کارشناسی احصا شود و همچنین میزان صادرات و خلل های این حوزه در نشست آینده مطرح شود.

به گفته نادری، با آسیب شناسی حوزه صادرات و احصا نقاط ضعف و قوت آن، به دنبال توسعه صادرات هستیم.

وی در خصوص مشکلات صادرکنندگان طلا و جواهر استان، اظهار کرد: استان اصفهان از گذشته تاکنون یکی از قطب های صادرات طلا و جواهر بوده که طی چند سال گذشته به واسطه یک سری قوانین دست و پاگیر صادرات آن به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت اصفهانافزود: قرار است کمیته کارشناسی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان طلا، در نشست آینده مشکلات و پیشنهاد خود را در این حوزه عنوان کنند و بعد از این کارگروه با حضور استاندار، در سطح ملی، موارد از طریق وزرا پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال حل مشکلات صادرکنندگان طلا در سطح ملی هستیم، تصریح کرد: اگر این مشکل در سطح ملی برطرف شود، مشکل اصفهان نیز حل خواهد شد، چراکه اصفهان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده طلا در کشور است.

نادری افزود: در حال حاضر میزان صادرات طلا از استان اصفهان حدود ۲۰ میلیون دلار در سال است که در سال های گذشته این صادرات حدود ۷۰۰ میلیون دلار بود که به دلیل برخی موانع و مشکلات کاهش چشمگیری داشته است.

به دنبال حل مشکلات صادرکنندگان طلا در سطح ملی هستیم